BOZÜYÜK YAŞAM

Böyle Gelmiş Böyle Gitmez Tiyatro Oyunu Sahnelendi

Böyle Gelmiş Böyle Gitmez Tiyatro Oyunu Sahnelendi
26 Nisan 2016 - 16:18 'de eklendi ve 300 kez görüntülendi.

Tİ4

Bozüyük’te EĞİTİM-İŞ ve ADD’nin organize ettiği ve Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncularının Aziz Nesin’in doğum gününün 100. Yılı dolayısıyla sahneye koyduğu “Böyle Gelmiş Böyle Gitmez” isimli tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Metristepe Kültür Merkezinde sahnelenen oyunu Bozüyük CHP İlçe Başkanı İhsan Esel, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda Bozüyüklü izledi. Samsun Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve Aziz Nesin’in eşsiz mizah duygusunun ne kadar öngörülü olduğunu bir kez daha anlatan şarkılı ve çalgılı güldürü özelliği taşıyan “Böyle Gelmiş Böyle Gitmez” adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Yedi farklı öykü ile konu bütünlüğünü koruyan, günümüze geçmişten ışık tutan ve değişen hiçbir şeyin olmadığını anlatan, söylenenin tam tersinin kastedildiği söylemlerin bulunduğu oyunda, tiyatroyu izlemeye gelenler, Havadan Sudan Sadi’nin öyküsüyle ‘Böyle Gelmiş’ derken, padişaha başkaldıran ozanın saraya davet edilmesi ile ‘Böyle Gitmez’ dediler.

Genel Sanat Yönetmenliğini Yaşar Gündem’in yaptığı, Yaşar Gündem, Uğur Taşkın, Kenan Güler, Sezgin Uygun, Ahmet Toplar, Ferhat Kıratlı ve Adil Çetindağ’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı “Böyle Gelmiş Böyle Gitmez” isimli tiyatro oyunu izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

Tİ5

 

Tİ3

 

Tİ2

 

Tİ1

 

Tİ6

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ YAZILAR